Dzień Życzliwości

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który został zorganizowany z myślą o tym, aby ukazać uczniom jak należy postępować, by życzliwość gościła w naszej szkole codziennie, była alternatywą dla przemocy i agresji. Klasy IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum zostały zaproszone na apel przygotowany przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej pod kierunkiem pań Urszuli Chudzik i Lidii Kaczor. Tercet „One Trzy” z klasy IIG: Joanna Wilman, Paulina Maciejewska i Kamila Stocka zaśpiewały własną piosenkę pt. „Życzliwym Bądź”, Brian Iskra – raper wykonał „piosenkę życzliwego”. Joanna Kiernicka, Agata Bielecka i Karolina Drozdowska zaśpiewały piosenkę o odcieniach życzliwości, a Marta Ferenc jako dziennikarka stacji Viva przeprowadziła wywiad z prezydentem Wrocławia – Kasią Budą i zastępcą Samorządu Uczniowskiego Michaliną Czepią na temat życzliwości na co dzień w szkole i poza szkołą. Narratorem była Gosia Buda. Wybrani najżyczliwsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali okolicznościowe kartki. Hasłem przewodnim apelu było przesłanie: Uśmiech – podaj dalej. W ramach dnia życzeń i pozdrowień przesłaliśmy okolicznościowe życzenia do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w naszej gminie.

Skip to content