„Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy.
Już 19-sty raz „Sprzątanie świata” ma miejsce w Polsce i w naszej Szkole! W tym roku termin polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypada na 14,15,16 września. Nasza szkoła również dołączyła do akcji i w dniu 20 września 2012 r. sprzątaliśmy teren naszej miejscowości. W akcji uczestniczyli zarówno gimnazjaliści, uczniowie wszystkich klas podstawówki jak i najmłodsi- nasze przedszkolaki. Zebraliśmy sporo różnego rodzaju śmieci, które zanieczyszczały nasze środowisko.
Poprzez udział w akcji pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Czerniny, by organizowali gruntowne sprzątanie terenów wokół własnych posesji, ale również by reagowali na wszelkie dostrzeżone przejawy zaśmiecania naszej wsi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy mieszkańcy Czerniny dołączą do uczniów i nasza miejscowość będzie lśniła.

Skip to content