I Gminny Konkurs Ekologiczny „Święto Polskiej Niezapominajki”

Dnia 15 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze odbył się turniej pod hasłem „Święto Polskiej Niezapominajki”. Konkurs został zorganizowany w dwóch grupach wiekowych. Równolegle rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły reprezentujące klasy trzecie i piąte z sześciu szkół podstawowych w gminie. Uczniom dopingowali ich opiekunowie. Zmagania klas młodszych oceniane były przez komisję, w skład, której weszli: Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Iwona Stocka, wicedyrektor szkoły – p. Teresa Kajzer oraz przedstawiciel PKO w Górze – p. Zbigniew Woźniak. Klasy piąte oceniane były przez: przedstawiciela Nadleśnictwa Góra Śląska – p. Barbarę Chrystman – Kurzawę, Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska – p. Magdalenę Głuszko oraz przedstawiciela Rady Rodziców – p. Małgorzatę Kucharską. Każda z drużyn przedstawiła wykonany wcześniej plakat związany ze świętem niezapominajki. Konkurencje stwarzały możliwość zaprezentowania się uczniów w rolach ekspertów przyrody, projektantów mody ekologicznej, stylistów oraz prezenterów pogody. Uczestnicy turnieju doskonale bawili się rozwiązując rebusy i krzyżówki.
W kategorii klas trzecich naszą Szkołę reprezentowała drużyna przygotowywana przez Panią Marię Czyżowską w składzie: Amelia Felska, Sandra Plewka i Maciej Nojman, która po radosnej oraz wyrównanej rywalizacji zajęła zaszczytne II miejsce. Natomiast w kategorii klas V naszą Szkołę reprezentowali sami chłopcy i byli to: Patryk Nojman, Mikołaj Chmiel oraz Maciej Wysocki, przygotowywani przez Panią Annę Salamon. Panowie po bardzo zaciętej walce zostali vice-mistrzami zdobywając II miejsce.
Uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali upominki indywidualne oraz nagrody dla szkół.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom sukcesu.

Skip to content