„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” – uroczystość na wrocławskim rynku

Dnia 18 maja 2018 r. czwórka uczniów z naszej szkoły wraz ze sztandarem wzięła udział w uroczystości rozpoczynającej dziewiątą edycję akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, która odbyła się na wrocławskim rynku. Przedstawiciele społeczności szkolnej swoją obecnością podkreślili i zameldowali gotowość do wspierania akcji w przyszłym roku szkolnym. W pierwszej części uroczystości nasz sztandar pod przewodnictwem Wojska Polskiego wziął udział w defiladzie, a następnie wysłuchaliśmy części Wielkiego Koncertu Kresowego. Na scenie zaprezentowały się między innymi polskie zespoły z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Dla naszych uczniów była to ciekawa lekcja historii oraz okazja do zaprezentowania naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim.

 
 
Skip to content