KONKURS NA PLAKAT O LICZBIE PI

W dniu dzisiejszym zostały wręczone nagrody za udział w konkursie na plakat o liczbie Pi. Zadaniem uczniów było stworzenie plakatu zawierającego informacje o Ludolfinie oraz jej wykorzystaniu w życiu codziennym. Uczestnicy konkursu pokazali, że jest to bardzo wszędobylska liczba. W szkole uczymy się, że Pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy, ale można ją również spotkać w niezliczonych wzorach matematycznych, fizycznych, demograficznych, a nawet tych, które opisują rozchodzenie się epidemii, o której tak trudno dziś zapomnieć.
Komisja konkursowa miała nie lada orzech do rozgryzienia, ponieważ konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykonali ciekawe prace. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Paterek, drugie Kinga Gluma, a trzecie przypadło Łukaszowi Zarzyckiemu. Wyróżniono również plakaty Niny Kirkiewicz, Maii Marszałek i Antoniego Goryńskiego.
Organizacja konkursu była możliwa dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie „Ile matematyki jest wokół nas?”, który jest finansowany przez mBank.