Do szkoły czas, do szkoły czas, wrześniowy wstał poranek, do jasnych sal, do szkolnych klas wejdziemy roześmiani …

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny 2021/2022 od spotkań z wychowawcami w swoich klasach, podczas których uzyskali najważniejsze informacje o organizacji pracy, planie zajęć, zasadach bezpieczeństwa oraz akcji „Szczepimy się”. Zgodnie z wytycznymi obowiązywał dystans, dezynfekcja i maseczki w przestrzeniach wspólnych. Nie przeszkadzało to nikomu, gdyż z radością powróciliśmy do nauki stacjonarnej.
Szczególny wymiar miało spotkanie ze szkołą uczniów kl. I. Zostali oni powitani przez wychowawczynię p. Marię Czyżowską oraz starsze koleżanki i kolegów z kl. IV i V wierszem, piosenką, tańcem i dobrym słowem oraz życzeniami udanej współpracy. Nasi szkolni artyści podkreślili, że jak mawiał Arystoteles – „Nauka ma gorzkie korzenie, ale jej owoce są słodkie”. Uroczystość zakończyła się meldunkiem złożonym Pani Dyrektor – „Meldujemy! Uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie, gotowi do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 !!!” Pierwszoklasiści wrócili do domu z upominkami, ale wcześniej złożyli obietnicę, że będą się uczyć, aby móc spełniać swoje marzenia, bo wśród nich, jak twierdzą sami, są już przyszli nauczyciele, piosenkarze, artyści, sportowcy,… trzymamy za słowo.
W tym dniu towarzyszyła nam również refleksja o przeszłości, bo pierwszy września to ważna data w historii Polski. Tego dnia, w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata, która trwała 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Pamięć poległych żołnierzy uczciliśmy symboliczną „minutą ciszy”.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej satysfakcji z podejmowanych wyzwań, radości dnia codziennego i wspaniałych przygód edukacyjnych, aby w czerwcu każdy otrzymujący świadectwo był dumny i zadowolony
z osiągniętych wyników.
Pani Dyrektor Dorocie Adamskiej z okazji Jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej składamy serdeczne życzenia: zdrowia, sukcesów zawodowych, spełnienia najskrytszych marzeń.