BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA

W ramach zadania wyznaczonego przez nauczyciela bibliotekarza pod hasłem „Biblioteka przedszkolaka” odwiedziłam grypy przedszkolne: „Motylki”, „Biedronki” i „Jeżyki”. Celem spotkań było zwiedzenie biblioteki, wypożyczenie bajek, przeczytanie ich oraz wykonanie prac plastycznych tematycznie związanych z zaprezentowanymi utworami. Poprzez takie spotkania będę zachęcała dzieci do czytania książek oraz poznawania bohaterów i ich przygód. W związku z „Dniem Kota” w grupie „Motylków” przeczytałam bajkę pt. „Shrek 2. Kot w butach atakuje”. Dzieci w skupieniu słuchały historii Shreka, Kota i Osła. Grupa przedszkolna „Biedronki” i „Jeżyki” również odwiedziły bibliotekę, gdzie dzieci wysłuchały bajek pt. „Franklin i wróżka Zębuszka” i „Czerwony Kapturek”. Ogromne wrażenie wywarły na nich przygody bohaterów oraz ich pozytywne zakończenie.
Wykonane prace plastyczne to świetna zabawa, podczas której rozmawialiśmy o odczuciach i wrażeniach jakich dostarczyły nam przygody poznanych bohaterów.
Kolejne spotkanie w przyszłym miesiącu.