Mamo, tato wolę wodę!

Nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” biorą udział w ogólnopolskim programie „Mamo, tato, wolę wodę!”. Jest to program edukacyjny zainicjowany przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.
W ramach realizacji programu dzieci zdobywały wiedzę poprzez zabawę i eksperymenty. Dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta zdobywają wodę, gdzie ona się znajduje, dlaczego jest potrzebna wszystkim do życia i jak należy ją oszczędzać. Przedszkolaki w towarzystwie leśnych przyjaciół „Zdrojka” badały właściwości wody oraz jej stany skupienia. Nie zabrakło również wodnych zabaw takich jak „Wyścig kropelek”, „Kto pierwszy do dna”, „Produkcja gazowanej wody”, „Kolorowa woda”. Koordynatorem projektu jest pani Weronika Szczepaniak. Realizacja zajęć odbywa się w ścisłej współpracy z wychowawcą grupy panią Renatą Woźny.