Wyprawa drugoklasistów nad Jezioro Dominickie!

Korzystając m.in. z usług kolei regionalnej oraz wielkopolskiej w połowie czerwca br. udaliśmy się do Boszkowa. Nie przeszkadzały nam przesiadki, mało tego, była to niezła frajda. Pogoda była super, jak na zamówienie. Nasze pierwsze kroki w Boszkowie skierowaliśmy na warsztaty – edukacja i zabawa, przygotowane przez firmę TRYTON. Zachęcamy, to jest to – otwarte cały rok!!! Uczestnicząc w warsztatach poznawaliśmy tajniki produkcji pizzy; od mieszania ciasta poprzez formowanie i dobieranie składników do gotowego produktu w postaci pizzy. „Zamieniliśmy” się w kucharzy, każdy otrzymał fartuch i czepek i własnoręcznie formowaliśmy ciasto w dowolne kształty, a potem była wielka uczta – mniam, mniam, mniam. Uwielbiamy lody, ale zagadką jest dla nas jak one powstają. W lodowej krainie smaków odkryliśmy tajniki powstawania lodów włoskich z maszyny oraz bitej śmietany, która stanowi nieodłączny składnik ulubionych deserów. Własnoręcznie udekorowaliśmy swoje desery śmietaną, owocami i innymi dodatkami. Na lodowej uczcie z radością kosztowaliśmy swoje przysmaki. W trakcie trwania imprezy towarzyszył nam DJ, który w wolnych chwilach organizował zabawy i konkursy przy muzyce – „Mucha nie siada”. Było super, pan prowadzący pochwalił nas. Panie Macieju, dziękujemy za miłe słowa! Po imprezie tanecznej poszliśmy na spacer brzegiem Jeziora Dominickiego, podziwialiśmy piękną przyrodę, moczyliśmy nogi w wodach jeziora. był mini piknik i lody, i gofry, i hot-dogi,… W drodze powrotnej, czekając w Lesznie na pociąg do Rydzyny, poszliśmy na plac zabaw, ba i to jaki! Cudownie zmęczeni, pełni wrażeń, wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów. Podczas całej wyprawy towarzyszyła nam Pani Martynka Wysocka. Pani Martynko, bez Pani nasza wyprawa nie byłaby taka cudowna – dziękujemy!!! Dziękujemy również naszym opiekunom, oj rozpieszczali nas, rozpieszczali!!! Trzeba koniecznie pochwalić Biankę i Juliusza, którzy podobnie jak my, spisali się na medal. Oj działo się działo, ale pozytywnie.