Kraków – Energylandia

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, jednym z takich miejsc, które odwiedzili tym roku szkolnym uczniowie kl. VIII oraz kilkoro uczniów z kl. VI wraz z opiekunami p. Edytą Turowską i p. Joanną Spieć był Kraków. Zaczęliśmy odliczać dni do wyjazdu, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich dzień podróży. Po pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do celu. Po perypetiach na autostradzie dojechaliśmy do Krakowa. Królewskie miasto przywitało nas mnogością zabytków, niezwykłym klimatem i piękną słoneczną pogodą. Tam odwiedziliśmy Collegium Maius czyli najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, dotarliśmy do Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie mogliśmy wejść do katedry wawelskiej, krypt, gdzie są pochowani nasi wielcy wieszczowie Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Oczywiście Kaplica Zygmuntowska i sam dzwon zrobiły na nas olbrzymie wrażenie. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu Krakowa udaliśmy się do hotelu w Wieliczce, aby odpocząć po intensywnie spędzonym dniu pełnym wrażeń. Kolejnym punktem programu była Energylandia – chyba najbardziej wyczekiwane miejsce przez naszych uczniów. Energylandia – to zlokalizowany w miejscowości Zator największy Park Rozrywki w Polsce przeznaczony zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Na przestrzeni 26 hektarów znajduje się kilkadziesiąt różnego rodzaju urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Nasi uczniowie zaliczyli najbardziej ekstremalne atrakcje, takie jak: FORMUŁA ROLLER COASTER, MAYAN, HYPERION, ZADRA, SPEED WATER COASTER, TSUNAMI DROPPER czy AZTEC SWING. Uczestnicy wycieczki mogli przełamywać swoje słabości, jednocześnie dobrze się bawić i przeżyć ciekawą przygodę z dozą adrenaliny. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z nostalgią wspominamy już przeżyte przez nas przygody w magicznym Krakowie i Energylandii, biorąc pod uwagę fakt, że była to ostatnia wycieczka uczniów kl. VIII.