Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.
Tego dnia w naszej szkole było bardzo …europejsko! Wcześniej każda z klas I-VIII oraz dwie grupy przedszkolne wylosowały sobie jeden kraj, na temat którego miały przygotować ciekawe materiały. Metody i formy pracy były dowolne, a więc nie zabrakło przepięknych, innowacyjnych pomysłów oraz bardzo twórczych plakatów. Łącznie przygotowano dziesięć prezentacji, które przedstawiały następujące kraje: Włochy, Niemcy, Polskę, Hiszpanię, Szwecję, Czechy, Anglię, Francję, Ukrainę i Holandię. Ponadto każda klasa miała ubrać się w barwy flagi wylosowanego wcześniej państwa. Było naprawdę kolorowo i ciekawie.
Dziękujemy uczniom, którzy tak fantastycznie, pomysłowo i czynnie przygotowali się do tej uroczystości oraz wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za współpracę.