Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu to zawsze okazja, aby z bliska przyjrzeć się tajemniczemu życiu drzew i przyrody. 19 września dzieci z klas I-III wraz z wychowawcami udały się do Sułkowa. Wyjazd odbył się dzięki współpracy naszej szkoły z Wąsowskim Stowarzyszeniem Kundelek. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając roślin. Zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to: szyszki, żołędzie i kolorowe liście, które posłużyły również do różnego rodzaju konkurencji. Po fascynującym spacerze, małych miłośników przyrody czekała niespodzianka – ognisko, na którym mogli upiec kiełbaski. Nie zabrakło także nagród i podziękowań dla wszystkich uczestniczących dzieci.
Nasz wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów o lesie, leśnictwie i ochronie przyrody. Pełni wiedzy i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.