Sprzątamy dla Polski

Nasza społeczność szkolna przyłączyła się do VI edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Uczniowie klas 4-8 wyruszyli wraz z wychowawcami, żeby wspólnie posprzątać nasz lokalny kawałek świata. Zebrali mnóstwo śmieci, niektóre klasy w najbardziej zanieczyszczonych terenach zostały dłużej, żeby porządnie wykonać powierzone im zadanie.
Celem nadrzędnym akcji szkolnej było kształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i wielkim przejęciem.

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit