Pamiętamy i pomagamy

Szkolne Koło Wolontariatu bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w dotychczasowe zbiórki. Jesteśmy wdzięczni za znicze, nakrętki oraz karmę i akcesoria dla kotów. Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się również do charytatywnej akcji „Jabłuszko”, której celem jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzin. W tym roku naszym wolontariuszom udało się zebrać 709,95 zł. Przekazaliśmy już dotychczas zebraną karmę do Przytuliska dla kotów, a także ogrom nakrętek na rzecz rehabilitacji małego Krzysia.
Natomiast w poniedziałek 30 października 2023 roku uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz, aby zapalić znicze na zapomnianych i opuszczonych grobach, chcąc uczcić pamięć zmarłych. Dzieci odwiedziły i zapaliły znicze także na grobach zmarłych nauczycieli, co było dla każdego z uczniów doskonałą lekcją wychowawczą i wyrazem pamięci.

Podziękowanie za udział w charytatywnej akcji „Jabłuszko”.