Międzynarodowy Dzień Tolerancji i Światowy Dzień Życzliwości

16 listopada przypada Międzynarodowy dzień Tolerancji. Uczniowie naszej szkoły celebrowali ten dzień poprzez wzięcie udziału w akcji „Jestem tolerancyjna/tolerancyjny”, a miała ona za zadanie pozostawienie śladu po sobie odrysowując swoją dłoń i wpisując w nią swoje imię na przygotowanej do tego tablicy na szkolnym korytarzu.
Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie sobie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Był to wyjątkowy dzień, pedagog specjalny przygotował z tej okazji gazetkę informacyjną oraz „Drzewo życzliwości”, na którym uczniowie umieszczali komplementy, miłe słowa i dobre uczynki kierowane w stronę drugiej osoby. W klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne dotyczące tolerancji i życzliwości. Cała społeczność szkolna miała w tym dniu ubrać się na żółto i dołączyć do grona życzliwych.
Ten dzień był doskonałą okazją, aby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilka następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!!!