16 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

16 listopada 2023 roku obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. To dobra okazja, aby przypomnieć, jak wiele korzyści niesie za sobą zerwanie z nałogiem. Palenie tytoniu jest jednym z najczęściej występujących nałogów wśród Polaków. Warto wiedzieć, że palenie papierosów jest nie tylko głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka płuca czy krtani, ale również wielu innych chorób.
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia przed gabinetem pedagoga można było zapoznać się z informacjami na temat szkodliwości palenia tytoniu, a pielęgniarka szkolna we współpracy z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziły w klasach VII i VIII zajęcia profilaktyczne na temat szkodliwości palenia tytoniu.
Realizując profilaktykę antynikotynową zależy nam również na tym, by nasi uczniowie propagowali w swoich domach rodzinnych uzyskane informacje na temat szkodliwości palenia tytoniu. Mamy nadzieję, że dzięki temu przekażą swój sprzeciw wobec palenia tytoniu i troskę o zdrowie najbliższych.