Mikołajkowy dzień

„6 grudnia jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie…”
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem zimowa aura, a w salach lekcyjnych panował mikołajkowy nastrój. Od samego rana po korytarzach kręciły się dzieci oraz nauczyciele w pięknych mikołajkowych czapkach, a w tle grała nam miła, świąteczno-mikołajkowa muzyka. Najmłodsze grupy przedszkole odwiedził Święty Mikołaj i przyniósł dzieciom prezenty. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w składzie samego Świętego Mikołaja i jego pomocników odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne, uczniów klas I-VIII, nauczycieli oraz pracowników ze słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców oraz panią Dyrektor. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy ten dzień, ponieważ mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolęd i śniegu oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych z rodziną wokół wigilijnego stołu.

Skip to content