MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

W miniony piątek uczniowie klasy II obchodzili święto herbaty. Jest to drugi po wodzie najpopularniejszy napój na świecie. W Chinach był znany od tysięcy lat, do Polski dotarł w 1644 roku. Na początku herbatę stosowano jako lekarstwo, potem doceniono jako pyszny napój. Jest wiele jej odmian, ale w Polsce najpopularniejsza jest herbata czarna. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawostek o rodzajach i plantacjach herbat, sposobach prawidłowego parzenia i picia, dodatkach oraz naczyniach pomocnych przy jej przygotowywaniu. Po prezentacji wiadomości i ciekawostek, każdy mógł napić się swojej ulubionej herbaty w czasie zajęć lub spróbować różnych jej odmian. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej malowanej herbatą.