Ekowarsztaty „Święta w Centrum Elektroekologii”

W dniu 19 grudnia 2023 r. uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w ekowarsztatach online „Święta w Centrum Elektroekologii” zorganizowanych przez Centrum Dialog. Przedświąteczny czas był doskonałą okazją do poruszenia tematyki elektrośmieci. Problemy, z którymi boryka się świat powodują, że niemal każda branża szuka rozwiązań ekologicznych. Rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że chcemy kupować coraz to nowsze sprzęty. Jednak należy być świadomym, że rozwój technologii wpływa też na nasze środowisko, które wymaga ochrony. Być może wielu z nas znajdzie pod choinką różnego rodzaju sprzęty takie jak: smartfon, słuchawki bezprzewodowe, smartwatch, a może głośnik bluetooth.
Poprzez udział w ekowarsztatach uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić ze zużytym elektrosprzętem, projektowali swoje inteligentne pokoje i rozwiązywali interaktywne quizy.