JEST TAKI DZIEŃ TYKO JEDEN RAZ DO ROKU …

22 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne „Jasełka” przygotowane przez uczniów klas II-VII naszej szkoły. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście w osobach Pani dyrektor Dorota Adamska, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Paulina Konopnicka i Ksiądz Janusz Bobowski. Młodzi aktorzy opowiedzieli piękną historię Bożego Narodzenia pokazującą sposób obchodzenia świąt w polskich domach. Następnie, w pięknej scenerii, zostały przedstawione sceny biblijne, by przypomnieć o tym wyjątkowym wydarzeniu, które wspominamy i czcimy każdego roku. W Jasełkach przeplatały się sceny z wydarzeniami narodzenia Jezusa, dlatego też można było zaobserwować różne emocje: od śmiechu po wzruszenie i moment zadumy. Nie zabrakło też oprawy muzycznej, a usłyszeć można było mi.in. takie utwory jak: „Cicha Noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” czy „Jezus Malusieńki”. Przedszkolaki z grupy mieszanej również zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne i zaśpiewały kolędę pt. „Dziś w stajence”. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzień”.
Uczniowie pomimo krótkiego czasu na przygotowanie się do spektaklu, spisali się na medal i przepięknie wcielili się w swoje role. Widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami!
Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i w takiej aurze życzyliśmy sobie Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

Skip to content