Leszno na słodko

Historia firmy Toms to sto lat rzemiosła i pracowitości. Toms Polska tworzą dwie fabryki: fabryka w Lesznie, gdzie zajmują się konfekcjonowaniem słodkości oraz fabryka w Nowej Soli, gdzie produkują najwyższej jakości czekoladę i praliny. Są częścią Toms Group zatrudniającej pracowników w Danii, Niemczech, Polsce i Szwecji. I do fabryki TOMS w Lesznie uczniowie klasy trzeciej otrzymali zaproszenie, dziękujemy Pani Ewo. Bezpieczeństwo i higiena pracy to priorytet tej firmy, były czepki, fartuchy ochronne, dezynfekcja rąk, … Zobaczyliśmy „od podszewki” jak wygląda praca w takiej fabryce. Dzieci przyglądały się z ogromnym zainteresowaniem poszczególnym etapom zawijania, pakowania, foliowania, … produkowanych cukierków oraz czekoladek, podziwiały prawdziwe roboty przemysłowe i wszędzie unosił się czekoladowy zapach. Nie jest to łatwa praca, ale wyroby czekoladowe smakują wyśmienicie. O czym mogliśmy się przekonać osobiście zajadając się bez ograniczeń słodkościami, bo po zakończonej wizycie na hali produkcyjnej, magazynie, … zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.