Luty miesiącem bezpiecznego internetu

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja, która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie, od kilku lat DBI angażuje państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, Google oraz Librus.
W tym roku hasło przewodnie akcji to „Działajmy razem”, bo tylko w ten sposób możemy sprawić, by środowisko wirtualne było bezpieczne dla naszych uczniów.
W ramach obchodów DBI nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Bezpieczny Internet”, w ramach którego stworzyli grafiki komputerowe z zasadami, których należy przestrzegać, by być bezpiecznym serfując po sieci. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I Urszula Drozdowska, a w kategorii klas IV-VIII na podium stanęli uczniowie klasy IV – I miejsce zajął Ksawery Mucha, II miejsce Maja Paradowska, a III Oliwia Domasik. Wyróżniono również pracę uczennicy klasy VII Mai Marszałek.
Ponadto uczniowie klasy II wzięli udział w lekcji on-line „Sieciaki – 5 zasad bezpieczeństwa w Internecie”. Owe zasady wywieszone zostały również na szkolnym korytarzu, tak by zapoznać się z nimi mogli zarówno uczniowie, jak i rodzice.
Dziękujemy firmie AM Office z Leszna za ufundowanie nagród w konkursie.

Skip to content