Światowy Dzień Autyzmu

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu, który przypada zawsze 2 kwietnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach dotyczących akceptacji i tolerancji w stosunku do osób autystycznych.
Klasy I-III obejrzały krótki film, który był wprowadzeniem do tematyki autyzmu, a zawarte w nim treści podniosły świadomości dzieci oraz pomogły w budowaniu zrozumienia i akceptacji osób w spektrum. Po projekcji przyszedł czas na rozmowę i rozwianie wszystkich niewiadomych dotyczących autyzmu.
Lekcja na temat odczuć osób w spektrum odbyła się również w klasie VII. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację, która zmobilizowała ich do wczucia się w problemy osoby mającej autyzm i tego jak odbiera otaczający świat. Prezentacja powstała na podstawie wstępu Davida Mitchella do książki pt. „Dlaczego podskakuję” Naoki Higashida.