Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła w bierze udział w projekcie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” dla uczniów gimnazjum. Realizację projektu rozpoczęliśmy spotkaniem z rodzicami uczniów klas gimnazjalnych. Tematem spotkania był „Pozytywny wpływ książki na rozwój dziecka”. Rodzice usłyszeli, w jaki sposób zachęcać swoje dzieci do sięgania po książki, gdyż ma to ogromny wpływ na rozwój intelektualny, kształtowanie charakteru, poszerzanie słownictwa, poprawę pamięci, lepsze wysławianie się oraz logiczne myślenie. Podczas prezentacji multimedialnej P. Lidia Kaczor przekonywała również, że to rodzic jest pierwszym, który wyrabia w dziecku nawyk do czytania. Kolejne z zadań będą realizowane w klasach, podczas zajęć różnego typu z uczniami. Serdecznie polecamy sięganie po książki!