Temat las, obudził nasze plastyczne talenty

Konkurs plastyczny „Wiosna w lesie” mimo utrudnień związanych z pandemią, został rozstrzygnięty. Wydarzenie było organizowane z okazji 100-lecia istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przez Nadleśnictwo Kościan, Włoszakowice, Piaski, Karczma Borowa, Grodzisk i Góra Śląska. Celem konkursu m.in. było rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej przyrodą i lasem oraz zwrócenie uwagi na piękno polskiej przyrody i zmiany jakie zachodzą wiosną w lesie. Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac plastycznych. Poziom był niezwykle wysoki i wyrównany. Prace oceniane były pod względem samodzielności wykonania, zgodności z tematem oraz estetyki. W kategorii klas 1-4 szkoły podstawowej, III miejsce zdobyła uczennica klasy III Nikola Sadowska, a wyróżnienia otrzymały jej koleżanki z klasy t.j. Kaja Krause, Joanna Marszałek, Martyna Piechowiak, Hanna Tomczak oraz Katarzyna Wiśniewska. Nie ukrywamy, że wszyscy uczniowie w/w grupy klasowej wykonali prace konkursowe. Brawo Nikola, brawo wyróżnione dziewczynki, brawo trzecioklasiści! W kategorii klas 5-8 szkoły podstawowej wyróżnienia otrzymała uczennica klasy VI Maria Lesiuk oraz uczennica klasy VII Nina Kirkiewicz, gratulujemy! Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, dzięki nim w naszej szkole w czasie zimy powiało wiosną.