Pierwsze zajęcia koła fotograficznego

8 listopada 2022r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Szkolnego Koła Fotograficznego. Wspólnie z uczestnikami wybrałyśmy nazwę naszego klubu, która brzmi „Obiektyw Team”. Naszym celem jest rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych młodych osób. Zajęcia są okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego otoczenia. Sprzęt fotograficzny zakupiony został w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.
Dzięki ładnej pogodzie mogłyśmy zrealizować mini sesję fotograficzną w plenerze. Uczennice z głowami pełnymi pomysłów wykonały jesienne ujęcia.
Wszystkich chętnych zapraszamy w pierwsze wtorki miesiąca o godzinie 15.05-16.00 na zajęcia.
Przedstawiamy Wam kilka ujęć z naszych zajęć.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 tys. złotych na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Skip to content