#JakNieCzytamJakCzytam

W środę 7 czerwca w naszej szkole została przeprowadzona akcja #JakNieCzytamJakCzytam. Głównym jej celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym: ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Organizatorzy chcą dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki. Akcja ma również za zadanie zachęcić i zmotywować tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.
Przy okazji akcji odbył się również Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III, który zorganizowała pani Joanna Ryszewska. Uczniowie mieli za zadanie przygotować się jak najlepiej, w ciągu 10 minut, do przeczytania wylosowanego fragmentu książek Waldemara Cichonia o przygodach kota Cukierka. Komisja oceniała technikę czytania, użycie środków artystycznego wyrazu oraz ogólne wrażenie prezentacji. Wśród 13 uczestników najlepiej zaprezentowali się: uczennica klasy I- Lena Zawadzka, uczennica klasy II- Nikola Nowakowska oraz uczeń klasy III- Jerzy Drozdowski. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie za promowanie czytelnictwa.