Festyn Podaruj Uśmiech – Rodzinny Dzień Dziecka

9 czerwca w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta odbył się Festyn Podaruj Uśmiech – Rodzinny Dzień Dziecka, zorganizowany pod patronatem Fundacji Pepcolandia. Na tej niezwykłej imprezie plenerowej od początku do końca panowała radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy bardzo się postarali i zaproponowali moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci w dniu ich święta oraz na twarzach członków ich rodzin i wszystkich uczestników.
Na początku dyrektor, pani Dorota Adamska przywitała zebranych, złożyła serdeczne życzenia dzieciom, a potem podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację tego dnia oraz sponsorom. Wręczyła również karty rowerowe uczniom klasy czwartej.
Następnie odbyły się zawody sportowe dla uczniów i ich rodziców. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji takich jak: pokaz judo, malowanie twarzy i tatuaży, zaplatanie warkoczyków, dmuchane place zabaw, loteria fantowa oraz zabawa przy muzyce. Byli również animatorzy dla dzieci, którzy zapewniali wspaniałą zabawę najmłodszym uczestnikom oraz częstowali watą cukrową i popcornem. Swoją obecnością zaszczycili nas również strażacy prezentujący pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz policjanci, którzy prezentowali swoje pojazdy. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych z frytkami, pierogami, kiełbaską z grilla, ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkami, galaretkami oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Realizacja Festynu Podaruj Uśmiech – Rodzinny Dzień Dziecka była możliwa dzięki pozyskanym środkom w wysokości 5000 zł z projektu grantowego Pepcolandia „Warto pomagać! VI edycja programu pomocy dzieciom”, który opracowały pani Weronika Szczepaniak oraz pani Joanna Spieć we współpracy z Fundacją Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza. W organizację włączyli się również rodzice przygotowując pyszne stoiska z galaretkami, ciastami, chlebem ze smalcem oraz napojami.
Dzięki bezinteresowności wielu osób, dzieci mogły poczuć, że ten dzień jest wyjątkowy i tylko dla nich. Zaangażowanie i wsparcie zasługuje na słowa uznania i szacunku a uśmiech dzieci jest najlepszym dowodem wdzięczności. Dziękujemy za życzliwość i otwarte serca.