Kolejowa Komunikacja Autobusowa

Od 3 września na Góra wraca na kolejową mapę Polski. Zaplanowana oferta przewozowa, to uruchomienie 8 codziennych par połączeń realizowanych Kolejową Komunikacją Autobusową w relacji Rawicz – Bojanowo – Góra Śląska i z powrotem. Wsiadając do autobusu w Górze możesz nabyć bilet kolejowy do dowolnej miejscowości w kraju jak i za granicą, w Rawiczu następuje przesiadka z autobusu Kolei Dolnośląskich do pociągu.

Pamiętaj, wystarczy tylko ten jeden bilet, abyś mógł komfortowo podróżować po zakątkach Dolnego Śląska. Podobnie będzie w drodze powrotnej. Dostosowaliśmy rozkład jazdy autobusów do aktualnych rozkładów kolejowych, w taki sposób, abyś mógł bezpiecznie i bez długiego oczekiwania na przesiadki, podróżować po Dolnym Śląsku.

Wszystkie autobusy Kolei Dolnośląskich są objęte takimi samymi ofertami i promocjami, jak nasze połączenia kolejowe, dotyczy to m. in. ofert: Weekend z KD czy bilety zintegrowane. Honorowane są także wszystkie ulgi ustawowe.

SKĄD

Autobus Kolei Dolnośląskich do Rawicza odjeżdżał będzie z przystanku autobusowego na skrzyżowaniu ulic Starogórskiej i Targowej, Autobus do Góry odjeżdżał będzie z przystanku przy Dworcu PKP w Rawiczu.

DOKĄD

Autobus będzie zatrzymywał się na stacjach PKP Bojanowo oraz Rawicz. Tam będzie możliwość przesiadki do dowolnego pociągu w dowolnym kierunku.

ROZKŁAD JAZDY

Godziny odjazdu oraz przyjazdu można odnaleźć na rozkładach jazdy PKP na stronie https://rozklad-pkp.pl/, na stronie Kolei Dolnośląskich https://kolejedolnoslaskie.pl/sklep-kd/ , na stronie Gminy Góra

LINIA

W rozkładach połączenie oznaczone jest jako linia D31.

BILET

Cała podróż na trasie Wrocław Główny – Góra Śląska odbywa się na jednym bilecie, który można zakupić:

• w Biurach Obsługi Klienta i kasach biletowych KD,
  • u obsługi pociągów i autobusów KD,
  • w automatach biletowych prowadzących sprzedaż biletów KD,
  • bezpośrednio na stronie kolejedolnoslaskie.pl,
  • za pośrednictwem systemu E-PODRÓŻNIK BILETY,
  • za pośrednictwem platformy KOLEO.

Przykładowa cena biletu do stacji Wrocław Główny bez zniżki wynosi 26,70 zł.

W ofercie Kolei Dolnośląskich dostępne są różne rodzaje biletów. Najpopularniejsze z nich to bilety:

• jednorazowe – odcinkowe (na przejazd „tam” lub „tam i z powrotem” w konkretnej relacji),
  • tygodniowe – odcinkowe,
  • miesięczne – odcinkowe i sieciowe,
  • weekendowe („Weekend z KD”),
  • 24-godzinne („Wspólny Bilet Samorządowy”).

ULGI

Osoby uprawnione mogą skorzystać z dodatkowych ulg, obniżających cenę biletu. Zastosowanie mają między innymi ulgi:

• dla dzieci i uczniów: 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne,
  • dla studentów: 51% na bilety jednorazowe i miesięczne,
  • dla nauczycieli: 33% na bilety jednorazowe i miesięczne,
  • dla rodziców posiadających KDR: 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne,
  • dla osób, które ukończyły 60 lat: 25% na bilety jednorazowe,
  • dla osób podróżujących wspólnie w małych grupach: 30% dla 2, 3 i 4 osoby (jeżeli nie korzystają z innych ulg).
Kolejowa Komunikacja Autobusowa Góra – Bojanowo – Rawicz