WYJĄTKOWA, BEZPŁATNA PRZYGODA EDUKACYJNA Z FIRMĄ DE HEUS!

Dnia 8 czerwca uczniowie klas VI-VIII ZSPiP w Czerninie uczestniczyli w wycieczce do pierwszego w Polsce interaktywnego ekocentrum „Punkt Zwrotny” w Łodzi. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i zmian klimatycznych poprzez aktywną zabawę oraz wspólne spędzenie czasu. Po przyjeździe do ekocentrum uczniowie zostali podzieleni na grupy i skorzystali z dwóch wyjątkowych atrakcji. Pierwszą z nich były pokoje zagadek typu escape room, które łączyły edukację o klimacie … Dowiedz się więcej

WIZYTA W FILII BIBLIOTECZNEJ I KIERMASZ KSIĄŻEK

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić filię biblioteczną, gdzie odbywał się kiermasz książek. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania biblioteki, rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz spędzenia czasu wśród książek i literatury dla dzieci. Podczas wizyty uczniowie mogli obejrzeć wiele ciekawych publikacji, dowiedzieć się, jak funkcjonuje biblioteka, a także porozmawiać o swoich ulubionych książkach. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz, na którym można było znaleźć … Dowiedz się więcej

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył społeczności szkolnej okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Szczególnym elementem uroczystości było pojawienie się postaci historycznych – króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Stanisława Małachowskiego, w których wcielili się uczniowie klasy VI. Dzięki przygotowanym strojom … Dowiedz się więcej

JUBILEUSZ 80-LECIA NASZEJ SZKOŁY

17 października odbyły się uroczyste obchody 80-lecia szkoły w Czerninie, będące ukoronowaniem prawie dwuletniej pracy, oraz Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalna została zorganizowana w Filii Bibliotecznej w Czerninie, w której uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Góry Tadeusz Juska, Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mirosław Żłobiński, Zastępca Burmistrza Góry Piotr Iskra, Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto, Naczelnik Wydziału Oświaty, … Dowiedz się więcej

„POZNAJ DOLNY ŚLĄSK” – SUPER WYCIECZKA SZKOLNA DLA UCZNIÓW Z KLASY VI, VII I VIII

Zadanie w kwocie 4.000,00 zł dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Dnia 6 października 2025r. wraz z opiekunami uczestniczyliśmy w wycieczce szkolnej, która nie tylko była atrakcją turystyczną ale wzbogaciła proces edukacyjny poprzez poznanie piękna naszego województwa. Miejscem docelowym był powiat wałbrzyski, a konkretnie Zamek Książ, Palmiarnia oraz Sztolnia Włodarz w kompleksie Riese. Atrakcje rozpoczęły się od zwiedzania Zamku Książ – trzeciego co do wielkości zamku w Polsce. Przewodnik … Dowiedz się więcej

WYCIECZKA DO AQUAPARKU

W środę 18 czerwca 2025 roku, uczniowie klas V, VII i VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Aquaparku we Wrocławiu. Celem wyjazdu była integracja uczniów, aktywny wypoczynek oraz wspólna zabawa na zakończenie roku szkolnego. Wyjazd rozpoczął się o godzinie 8:00 spod szkoły. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9:00. Po krótkim zapoznaniu się z regulaminem obiektu i podziale na grupy, rozpoczęliśmy korzystanie z atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się … Dowiedz się więcej

SZKOŁA 1000-LECIA KRÓLESTWA POLSKIEGO!

Z radością informujemy, że nasza placówka otrzymała certyfikat Szkoły 1000-lecia Królestwa Polskiego, który potwierdza nasze zaangażowanie w pomysły, kreatywność w interpretowaniu zadań obowiązkowych i dodatkowych ujętych w harmonogramie Ogólnopolskiego Programu 1000-lecie Królestwa Polskiego. Certyfikat został przyznany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie po spełnieniu wszystkich wymaganych kryteriów oraz przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji naszych działań. To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy na rzecz edukacji na najwyższym poziomie. Dziękujemy uczniom, … Dowiedz się więcej

WARSZTATY DOTYCZĄCE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanych przez Panią Beatę Buda – kierownika Filii Bibliotecznej w Czerninie. Warsztaty przeprowadził Pan Andrzej Wałęga – Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerninie. Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości i umiejętności młodzieży w zakresie reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, … Dowiedz się więcej

OBCHODY 1000-LECIA KRÓLESTWA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

W dniu 30 kwietnia w ramach programu „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami są : Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, nasza szkoła uroczyście obchodziła 1000-lecie Królestwa Polskiego – ważną rocznicę upamiętniającą koronację Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski w roku 1025. Z tej okazji uczniowie kl. V, VI i VII pod okiem p. Edyty Turowskiej i p. J. Spieć … Dowiedz się więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada

Z okazji obchodów 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia, mająca na celu uczczenie tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy p. Edyty Turowskiej przygotowali program artystyczny, któremu towarzyszyły pieśni patriotyczne, słowa polskich poetów oraz myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej. Wspólne śpiewanie takich utworów jak „Mazurek Dąbrowskiego” czy „Marsz Legionów” przypomniało wszystkim zebranym … Dowiedz się więcej

Przejdź do treści